ChmurQA #1

To było pierwsze spotkanie w nowej formule warsztatów organizowane przez KraQA. 29 sierpnia 2017 roku ponad 70 osób spotkało się, aby wspólnie testować dla naszego kochanego miasta i wszystkich jego mieszkańców. Zajęliśmy się aplikacją mobilną Kraków.pl, która jest bardzo popularnym i przydatnym narzędziem nie tylko dla turystów odwiedzających miasto Kraka, ale również dla nas, Krakowian.

Spotkanie na Barce Alrina rozpoczęło się od prezentacji prawdziwego eksperta w obszarze testowania mobilek. Wszyscy zamienili się w słuch:

Piotr Wicherski, bo o nim mowa, razem z Przemkiem Libudzicem przyjechali do nas specjalnie z Warszawy poświęcając swój wolny czas, wysiłek i pieniądze – jesteśmy im za to bardzo wdzięczni. Dziękujemy!!!

Po części teoretycznej przyszła pora na testowanie w grupach:

Oczywiście przy wsparciu Piotra, Przemka i naszego nieocenionego Adriana:

Komisja pracowała w pocie czoła osiągając rekord Guinnessa w produktywności:

Nie mieliśmy wyjścia, ilość zgłoszeń nieco nas zaskoczyła:

W sumie uczestnicy w 1,5h zgłosili 234 błędy. Wyczerpani, odwodnieni, ale zadowoleni musieliśmy im przerwać, aby przeżyć.

Nagrodę za najciekawszy znaleziony problem zgarnął Orlan, a najefektywniej pracującą grupą okazała się grupa E (jak Effectiveness, Exellence, Entertainment). Serdecznie gratulujemy!!!

KraQA nie ma sponsorów, ale za to, od początku swojego istnienia, ma przyjaciół, takich na dobre i na złe. Dzięki nim mogliśmy nagrodzić zwycięzców w obu kategoriach. Testerzy.pl ufundowali wejściówkę na konferencję AAdays (nagroda indywidualna), a Piotr Nabielec z Produktywni.pl podarował najlepszej drużynie udział w swoich szkoleniach “Produktywność krok po kroku”. Bardzo Wam dziękujemy!!!

Chcieliśmy również podziękować organizatorom konferencji EuroSTAR, Wasze wsparcie i nadesłany pakiet promocyjny wyzwoliły w nas dodatkowe, nieodkryte wcześniej pokłady kreatywności. To było na pewno najbardziej psychodeliczne spotkanie w historii KraQA, sami zobaczcie ile fajnych rzeczy można zrobić z jednej koperty ze smyczami i karteczkami.

MISIURKA

ŁĄCZNIK Z BAZĄ

ŁAŃCUSZEK DO OKULARÓW (WERSJA DLA PAŃ I PANÓW):

SZARFA DLA MISS (LUB MISTERA) EUROSTAR:

STRÓJ RAMBO:

BRANSOLETY MOCY:

SZELKI (WERSJA FLEXIBLE, ARMOUR ORAZ CASUAL):

CZAPKA MASKUJĄCA “GOODIES” DLA WARSZAWIAKA W KRAKOWIE:

BYŁY TEŻ OCZYWIŚCIE MNIEJ KREATYWNE ZASTOSOWANIA, WYBIERANE PRZEZ BARDZIEJ ZNANE OSOBY KTÓRE POJAWIŁY SIĘ NA SPOTKANIU INCOGNITO. NAM UDAŁO SIĘ JEDNAK ROZPOZNAĆ M.IN. JEZUSA I KSIĘCIA IKTORNA:

Serdeczne podziękowania dla #Esconfs, bez Was to spotkanie byłoby całkiem inne! Nawet plakaty i kartki pocztowe udało się wykorzystać jako dyplomy i vouchery:

Po opuszczeniu gościnnego pokładu barki zabraliśmy kolegów z Warszawy na tradycyjne specjały krakowskiej kuchni czyli burgery Lajkonik, Pan Twardowski, itp. Do dziś nie rozumiemy dlaczego wybrali jednak burgera classic…(!?).

Podsumowując – niech żałuje ten kto nie dotarł! Ale nie załamujcie się… Czekamy jeszcze na wyniki ankiet i opinie uczestników, ale wydaje się, że nowa formuła ma przed sobą świetlaną przyszłość, już planujemy ChmurQA #2 ;).