KraQA #10

Minął rok od kiedy wystartowaliśmy z KraQA. W tym czasie udało nam się zbudować rozpoznawalną w środowisku „markę” (potwierdzoną wygraną w ankiecie na najlepsze lokalne spotkanie testerskie minionego roku), utrzymać niezależność i otwartość dla różnych pomysłów, zorganizować szereg niezwykle ciekawych prezentacji, a jednemu z nas nawet zostać Ojcem (nie przypisujemy tej zasługi bezpośrednio KraQA:). Sukces potwierdziła duża frekwencja naszego ostatniego spotkania – Barka zapełniła się po burty.
Na nasze dziesiąte, jubileuszowe spotkanie zaprosiliśmy Gościa reprezentującego zaprzyjaźniony portal testerzy.pl czyli Piotra Krzosę, który skonfrontował nas z tematem wdrażania automatyzacji w organizacji. Niedosyt poczuli na pewno ci, którzy oczekiwali konkretnych rozwiązań i porad związanych z wdrażaniem automatyzacji. Prezentacja była dość powierzchowna i ku naszemu zaskoczeniu okazała się przeznaczona dla początkujących i przedstawiała głownie ideę automatyzacji oraz cel jej wdrażania. Piotr bardzo mocno zaakcentował zagrożenia i koszty jakie śmiałkowie podejmujący to zadanie muszą uwzględnić. Nie zmniejszyło to ilości pytań i intensywności dyskusji po prezentacji. Doceniamy poświęcenie prezentera, który przyjechał do nas aż z Katowic, aby zmierzyć się z zadaniem wprowadzenia początkujących do tego interesującego tematu.
Tym, którzy poczuli niedosyt obiecujemy już niebawem o wiele bardziej techniczną stronę automatyzacji – nadstawiajcie ucha:)
Jeszcze raz dzięki za miniony rok i oby kolejny był równie (a nawet bardziej) owocny!