KraQA #21

Pierwsze powakacyjne spotkanie KraQA już za nami. Frekwencja była zaskakująco wysoka jak na końcówkę sezonu urlopowego. Wypoczęty i spragniony wiedzy mały tłum rozsiadł się wygodnie na Barce w środę 21 września i wysłuchał prezentacji Orlana na temat Sikuli Script.

Prezentacja zaczęła się zaskakująco bo na samym jej początku dowiedzieliśmy się, że prezentowane narzędzie nie sprawdziło się w projekcie prowadzonym przez prezentera. Testerów to nie zraziło, wszak dobrze wiadomo, że coś co nie nadaje się do jednego zastosowania może świetnie sprawdzić się w innym. Oprócz ogólnej instrukcji jak Sikuli używać bardzo szeroko zostały omówione jego wady i zalety. Dowiedzieliśmy się, że jest to narzędzie bardzo wszechstronne ale jednocześnie bardzo wolne. Orlan duży nacisk kładł na jego przydatność na początku przygody z testami automatycznymi jako bardzo intuicyjnego dla kogoś kto z kodem nie miał do czynienia.

W części QA krakowscy testerzy dali upust swojej ciekawości i padło mnóstwo pytań o szczegóły. Po zakończeniu ‘oficjalnej’ prezentacji na prośbę słuchaczy Orlan przeprowadził małą demonstrację możliwości narzędzia. Ekipa KraQA trochę zadrżała ponieważ pod nóż testów poszła strona kraqa.pl, na szczęście wszystko skończyło się dobrze i okazało się, że menu działa 😉

Ogrooomnie cieszy nas, że po prezentacji duża grupa słuchaczy została na Barce i jeszcze długo można było słyszeć dyskusje na temat zastosowania Sikuli oraz innych branżowych tematów. Mamy nadzieje, że również po kolejnym spotkaniu będziemy mogli napić się z Wami piwa. Skoro mowa o kolejnym spotkaniu to bądźcie czujni bo październik tuż tuż.