KraQA #22

Kolejne KraQA za nami. Tym razem aż  90 osób postanowiło spędzić czas na Barce, słuchając prezentacji Filipa Cynarskiego na temat testów Selenium Grid w chmurze Amazon Web Services.

Pomimo problemów technicznych, udało się wystartować z prezentacją, jednak zaczęliśmy od wyróżnienia osoby, która wygrała w naszym konkursie wejściówkę na AADays2016. Przy okazji okazało się, że spora część ludzi obecnych na sali nie słyszała o konkursie – tym bardziej zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku i do dołączania do naszej grupy na portalu LinkedIn.

Później mikrofon należał już tylko do Filipa, który opowiadał jak udało mu się ‘ogarnąć’ testy w jego aktualnej firmie, Ocado Technology. Widać było spore i mocne doświadczenie prowadzącego, który jednak nie skupiał się tylko na technicznych aspektach swojej pracy, ale wielokrotnie podkreślał, jak ważna jest komunikacja w zespole oraz to, żeby programiści rozumieli cel i wartości płynące z pisania przez nas testów.

Cała prezentacja to ciekawe studium przypadku, które pokazywało walkę o stabilniejsze i szybsze testy, oraz przeszkody, z którymi Filip musiał się zmierzyć. Nie zabrakło w prezentacji ani fragmentów kodu źródłowego, ani opisu wyjazdu do Londynu, w celu porozmawiania z biznesem. Filip przedstawił też plany na najbliższy czas, między innymi potrzebę uruchomienia testów na najpopularniejszej wśród klientów Ocado przeglądarce, czyli Safari. Po prezentacji nadeszła pora na rundę pytań od zebranych ludzi, po czym kolejne KraQA można było uznać za zakończone i wszyscy rozeszliśmy się do domów.

Dziękujemy wszystkim, którzy tego wieczoru byli z nami, w szczególności Filipowi za bardzo wartościową prezentację, liczymy na to, że będziecie obecni również w przyszłości i oczywiście na te przyszłe spotkania zapraszamy 🙂

Zespół KraQA