O Nas

KraQA to inicjatywa ludzi związanych z tworzeniem systemów informatycznych, a w szczególności osób dbających o jakość oprogramowania: testerów, członków teamów QA oraz wszystkich pasjonatów wykrywania defektów software’u. Na terenie Krakowa i Małopolski pracują tysiące takich osób – KraQA to przestrzeń dla wymiany doświadczeń, wspólnego dokształcania i rozwiązywania problemów: co dwie, trzy, dziesiątki głów – to nie jedna! Poprzez cykliczne spotkania, prezentacje i seminaria (oraz spotkania towarzyskie) dajemy możliwość poszerzenia swoich horyzontów, nawiązania nowych znajomości oraz rozbudowania kreatywności tak niezbędnej w naszej dziedzinie.

KraQA powstało jako projekt trójki pasjonatów testowania oprogramowania na wzór wspólnot zawiązanych już w innych miastach – Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, etc. Wierzymy że nawet w erze globalizacji – lokalne inicjatywy mają duże znaczenie i bezpośredni kontakt wart jest o wiele więcej niż wymiana e-maili czy suche sprawozdania.

W skład grupy założycieli wchodzą:

 1. Dariusz Drezno
 2. Tomasz Bonior
 3. Adrian Gonciarz

Od marca 2016 grupę współtworzą:

 1. Ania Lalewicz
 2. Sławomir Radzymiński 
 3. Grzegorz Witek
 4. Artur Zwoliński
 5. Marcin Żołna

W 2018 roku dołączyli do grupy organizatorów:

 1. Paulina Zięba
 2. Dawid Pacia
 3. Patryk Zabawa

Testowanie to nie tylko praca. To pewien charakterystyczny sposób myślenia i „filozofia”.

Idea, która przyświeca KraQA to stworzenie szerokiej platformy dla wymiany doświadczeń, spotkania interesujących ludzi, poznania nowych narzędzi i metod… A wszystko to w wygodnej atmosferze spotkań „o pracy poza pracą”.
My także bierzemy w tym udział w swoim wolnym czasie i za darmo – będzie nam bardzo miło jeśli do nas dołączysz! Wspólnie możemy naprawdę dużo:)

Jeśli jesteś zainteresowana/any dołączeniem do naszej inicjatywy, napisz do nas na: kraqa.pl@gmail.com lub odwiedź nasz profil na Facebook’u: https://www.facebook.com/kraqakrakow/