KRAQA

KraQA #22 – Selenium Grid w chmurze Amazon Web Services

Mamy przyjemność zaprosić Was na kolejne spotkanie małopolskiej społeczności testerskiej KraQA. Odbędzie się ono 26 października o godzinie 18:00 jak zwykle na barce Alrina. Będziemy gościć Filipa Cynarskiego z krakowskiego oddziału Ocado Technology, który opowie na podstawie własnego doświadczenia w jaki sposób wykorzystać Selenium Grid i AWS do rozwiązania problemów które pojawiają się gdy nasza suita testowa zaczyna się zbyt mocno rozrastać. Jeśli temat do końca Was jeszcze nie przekonuje to poniższe kilka słów od autora prezentacji powinno rozwiać wątpliwości:

“Automatyzacja testów funkcjonalnych aplikacji webowych staje się coraz bardziej popularna. Bez względu na technologię w jakiej są one pisane – w miarę rozrastania się suity testowej, większość zespołów decyduje się na zdalne ich uruchamianie.

Czasami nie jest możliwe, albo też jest niewystarczające korzystanie z popularnych serwisów realizujących to zadanie, takich jak BrowserStack. W rezultacie jesteśmy zmuszeni do zbudowania własnej farmy przeglądarek WWW i/lub innych urządzeń. Zadanie pozornie proste – staje się problematyczne, kiedy zaczynamy utrzymywać setki scenariuszy testowych, a Selenium Grid jest wskazywany przez programistów jako główne źródło awarii.

Prezentacja, którą zamierzam przedstawić będzie poświęcona problemom z jakimi napotkaliśmy się podczas implementacji własnej infrastruktury w środowisku Amazon Web Services oraz jakie korzyści dla nas i całej organizacji przyniosła ta zmiana.

Nie jest to prezentacja, pod tytułem: jak skonfigurować Selenium Grid na AWS, lecz bardziej o tym, jak Selenium Grid w chmurze, może przyczynić się do rozwiązania problemów ze stabilnością środowiska testowego. Oczywiście nie zabraknie przykładów i cennych wskazówek.”

Do zobaczenia,
Ekipa KraQA