KRAQA

KraQA #36: Tworzenie łatwych w utrzymaniu oraz stabilnych testów UI

Mamy przyjemność zaprosić Was na pierwsze w 2019 roku spotkanie miłośników testowania i wielbicieli jakości. Tym razem będziemy gościć Cezarego Piątka, który opowie więcej o testach automatycznych podczas swojej prezentacji “Tworzenie łatwych w utrzymaniu oraz stabilnych testów UI”. Jak zwykle będzie można również wystąpić z własną krótką prezentacją lub luźnymi przemyśleniami w ramach naszej inicjatywy FlashQA. Po prezentacji znajdzie się oczywiście czas na noworoczne piwo.

Poniżej krótki opis prezentacji przesłany przez Cezarego:
“Selenium to jedno z najpopularniejszych narzędzi do automatyzacji aplikacji webowych. Jednak tworzenie testów UI z jego wykorzystaniem nie koniecznie należy do najprostszych zadań i nie raz potrafi zaskoczyć. Dwa lata temu postawiłem sobie za cel stworzenie testów UI do rozwijanego systemu, które będą stabilne oraz łatwe w utrzymaniu. Podczas prezentacji opowiem o tym, co udało mi się osiągnąć, o pułapkach, na które można się natknąć w trakcie pisania testów UI oraz o tym, jak dobre praktyki związane z tworzeniem UI mogą ułatwić automatyzację jego testowania.”.

Cezary Piątek ( https://cezarypiatek.github.io/ )
Pasjonat programowania, związany głównie z technologiami platformy .NET. Od kilku lat pracuje w krakowskim softwarehouse Ailleron, gdzie na co dzień zmaga się z tworzeniem aplikacji webowych z wykorzystaniem technologii ASP.NET i sporej dawki buzzwordów (CQRS/DDD/ES). Oprócz tematów architektonicznych chętnie podejmuje wyzwania w obszarach takich jak frontend, DevOps, bezpieczeństwo aplikacji oraz automatyzacja procesu wytwarzania oprogramowania.

Gorąco zapraszamy!