KRAQA

KraQA #38 – 2 tematy o mobilkach – Hyperion & Jak wybrać telefony do testów

KraQA #38 już 16 kwietnia 2019 roku o 18:00! Jak zwykle w gościnnych progach klubu Re. Tym razem spotkacie u nas parę przesympatycznych prezenterów:

Dorotę Tadych z tematem “Hyperion – wystarczy jeden shake”

Testowanie aplikacji mobilnych bywa nie lada wyzwaniem. Niejednokrotnie samo urządzenie testowe jest niewystarczające nawet do przetestowania pojedynczej funkcjonalności, a wykonanie niektórych testów zależy od dostępności do programisty lub zewnętrznego oprogramowania. Istnieją jednak narzędzia ułatwiające pracę, o których marzy każdy tester. Mogą one znacząco wpłynąć na poprawę jakości w projekcie jak i zwiększenie ilości i różnorodności testów, które są przeprowadzane. Podczas prezentacji skupię się na debug screenie Hyperion, który sprawi, że zyskamy szereg nowych możliwości, od testowania wydajności aplikacji, po podglądanie zapytań i odpowiedzi API.

Poziom zaawansowania (na Wasza prośbę podajemy): junior/regular

oraz

Macieja Jaskulskiego z tematem “Igła w stogu siana – jak sprawnie wybrać telefony do testów”

Dzięki prezentacji słuchacz będzie mógł dowiedzieć się co brać pod uwagę przy wyborze telefonów tak aby stworzyć sobie godną reprezentację pozwalającą na rzetelne testy, oraz jak rozmawiać z klientem o jego potrzebach na tym polu.

Poziom zaawansowania: junior/regular