KRAQA

KraQA #41 – Testowanie samego siebie / Znacznie więcej niż PageFactory

KraQA wraca po wakacjach!
Zapraszamy Was 24 września 2019 roku o 18:00 do Artefakt Cafe na spotkanie przy piwie oraz na dwie prelekcje (coś technicznego oraz coś “miękkiego”).

1. Zacznij gdziekolwiek
Wszyscy mówią nam o tym, co jest ważne w projekcie – o wzorcach, o praktykach, jakie trzeba stosować… I jest tego tyle, że nie wiadomo z czego korzystać. W dodatku klient ma swoje wymagania, a lider miewa inne pomysły na testy. Czas zrobić krok wstecz i zacząć od zrozumienia fundamentalnych założeń dostarczania jakości poprzez testowanie siebie i swojego życia. Te niekonwencjonalne działania przybliżą nas do rozwikłania zagadki, co jest siłą napędową dostarczania wysokiej jakości rozwiązań. Moim celem jest przekonanie każdego z Was do odnalezienia pasji, która pozwoli pokonać wewnętrzne ograniczenia, niezależnie od tego, z jakiego miejsca zaczynacie, polubić porażki i zbliżyć się do jakości jak nigdy przedtem.
Poziom zaawansowania: junior/regular/senior

Przemek Barański
Na pierwszym miejscu stawiam pasję! Z tego powodu założyłem i aktywnie współtworzę inicjatywę jaktestowac.pl – miejsce, w którym testerzy mogą odkrywać technologię podaną w najwyższej jakości sposób. W samym testowaniu najbardziej kręcą mnie automaty i performance ale… Testuję nie tylko software, ale także siebie, gdyż uważam, że życie to najlepszy, ale wyjątkowo zbugowany system. Poprzez dawanie wartości w kursach, prelekcjach i warsztatach realizuję swoją pasję do dzielenia się wiedzą z testerami – nazywanymi przeze mnie Wyznawcami Jakości 🙂 Po pracy aktywnie wypoczywam i najważniejsze – spędzam czas ze swoją rodziną.

2. Jak zaimplementować PageFactory, czyli jak wyciągnąć z PageFactory więcej niż fabryka dała.
“Jak implementować tak, żeby się nie napracować” – jak stworzyć narzędzie łatwe do utrzymania oraz implementacji testów automatycznych. Nasz gość opowie o tym jak jest zbudowane PageFactory oraz jak PageFactory może być dostosowany do frameworku opartego na Selenium. Następnie pokaże przykłady implementacji testów automatycznych aplikacji webowej Dover Fueling Solutions.
Poziom zaawansowania: regular/senior

Volodymyr Romanyshyn
W przeszłości od 2009 pasjonat developmentu na 1C:Enterprise, od kilku lat QA engineer. Największe zafascynowanie zawodowe: budowanie narzędzi do automatyzacji testów. Prywatnie ojciec córeczki i kochający mąż.

Do zobaczenia w Artefakcie, przy szklaneczce lub kufelku. Zapraszamy serdecznie!!!