KRAQA

KraQA #42 – Machine Learning powered regression & Kontrakt testy w praktyce

Już w 3 grudnia KraQA zaprasza Was na kolejne spotkanie. Tym razem spotkamy się w nowym miejscu – w Cluster Cowork, ale standardowo posłuchamy ciekawych tematów przy piwku lub kieliszku wina:

1. Paweł Dyrek – Machine Learning powered regression

Paweł jest Technology Consulting Managerem w Codete. Jest doświadczonym programistą, miłośnikiem technologii i entuzjastą metodologii Agile. Świadczy usługi audytorskie i konsultingowe dla wielu firm. Jego kompleksowe podejście i dbałość o szczegóły pozwoliły mu stworzyć wiele zgranych zespołów programistycznych i doprowadzić projekty do pomyślnego końca.

“Jak możemy dokonać pełnej regresji naszej platformy przed każdym wydaniem, aby mieć pewność, że nie uszkodziliśmy niczego podczas wprowadzania zmian? Pełna regresja dowolnej platformy internetowej jest procesem, który wymaga ogromnego wysiłku i jest podatna na błędy. Może być zautomatyzowana w klasyczny sposób, poprzez objęcie przypadkami testowymi i scenariuszami, ale niezwykle trudno jest pokryć aplikację dosłownie w 100%. Nasz pomysł? Użycie komparatora zrzutów ekranu z odrobiną wiedzy o danych. Przede wszystkim musimy przechowywać prawidłowy stan aplikacji, aby stwierdzić, czy nastąpiły jakieś zmiany. Ponieważ pokrycie całej aplikacji przypadkami testowymi jest czasochłonne, pomyśleliśmy o innym dokumencie obejmującym całą aplikację – sitemap. To niestandardowe podejście powinno być najbardziej wydajne, ponieważ aplikacje bardzo często zmieniają się, a zarządzanie zrzutami ekranu i ich wymiana jest najłatwiejszym sposobem na aktualizację aplikacji.”

2. Sławomir Radzymiński – Kontrakt testy w praktyce – jak przetestować stado mikroserwisów i nie zwariować

Nasz kolega z KraQA, który mówi o sobie że jest “Tester z wyboru. Szczęściarz z przypadku… lub na odwrót”. Zwolennik automatyzacji testów i wplatania ich w procesy Continuous Integration. Zainteresowany nowoczesnymi technikami wytwarzania oprogramowania. Obecnie przekazuje swoją wiedzę testerską również na Akademii Vistula na kierunku Software Testing.

Stara zasada “dziel i rządź” wprowadziła mikroserwisy pod strzechy. Teraz przyszedł czas na ich dobre wychowanie w imie zasady “obiecuj, ale wymagaj”. Jak przetestować mikroserwisy, co zrobić aby przygotować testy kontraktowe, o których ostatnio tak dużo się mówi. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, przyjdźcie koniecznie na spotkanie. Sławek wprowadzi nas w kontrakt testy, bazując na własnym doświadczeniu.

Serdeczne zapraszamy i do zobaczenia w Cluster Cowork na Józefitów 8 tradycyjnie we wtorek o 18:00.