KRAQA

KraQA #43 – Write the test that you’d want to read! & Testy API – Jak to zrobić?

Nowy rok – nowa KraQA. Zaczynamy już 21 stycznia i jak przystało na testerów będziemy testować kolejne nowe miejsce. Ugoszczą nas tym razem SmartRecruiters w budynku na Fabrycznej 20A.

1. Stanisław Potoczny – “Write the test that you’d want to read!”
Stanisław jest Software QA Developerem w SmartRecruiters. Fascynują go różnorodne technologie które można znaleźć w świecie IT i nie tylko oraz codzienne doskonalenie swojego rzemiosła w myśl idei, że granica między programistą a programistą QA jest sztucznym tworem.

Dobrze przemyślana struktura testów pozwala na łatwiejsze ich utrzymanie i dalsze rozwijanie. Niechlujnie napisany test przekłada się na późniejszy, wydłużony czas wdrażania mniej doświadczonych kolegów. W swojej prezentacji postaram się przedstawić jedną z propozycji jak można pisać ładniejsze testy przy użyciu narzędzia o nazwie GEB oraz przy użyciu czystego WebDrivera w środowisku o architekturze mikroserwisowej oraz jak to wpływa na organizację od strony technicznej jak i od strony organizacji pracy.
Poziom – junior (automatyzacja)

2. Konrad Gomulski – “Postman – jak użyć go w testach REST API”
„To nie będzie prezentacja o tym jak Kevin Costner przemierza zrujnowane Stany w mundurze listonosza, ani o sympatycznym facecie i jego kocie.”
Konrad opowie, jak przy pomocy POSTMANa przetestować REST API. Będą też praktyczne przykłady użycia.
Poziom – junior/middle (testowanie)

3. Grzegorz Holak – “REST Assured – API Test Automation”
Grzesiek pokaże tajniki biblioteki Javowej – REST Assured. Ułatwia ona znacząco testowanie API po protokole HTTP i jest używana w większości firm.Proste przykłady pokażą jak działają podstawowe metody wykorzystywane przy testach. Dodatkowo użyjemy lokalnej aplikacji wystawiającej API, stworzonej przez AmberTeam. Napiszemy proste testy oraz uruchomimy je w formie live demo.
Poziom – junior (automatyzacja)

Serdeczne zapraszamy wszystkich tradycyjnie we wtorek o 18:00.