KRAQA

KraQA #46 Andrzejkowe wróżenie z fusów – rozmowy o przyszłości QA [online]

Jak będzie wyglądać rola QA w nadchodzącym roku? Czy Sztuczna Inteligencja już w przyszłym roku zastąpi testera, a może uda nam się ją pokonać na rynku pracy? A może zaczniemy testować teleportery – tylko jak je przetestować? Spojrzymy w fusy i postaramy się wywróżyć odpowiedzi na te pytania oraz na Wasze, które zadacie nam podczas trwania spotkania.

W roli “wróżek” wystąpi:
Przemysław Barański, Senior Software Quality Engineer:
Moja historia związana z branżą jakości oprogramowania trwa już prawie dziesięć lat i liczę na to, że nieprędko się skończy. Temat tak mnie zafascynował, że zrobiłem parę papierków oraz wyspecjalizowałem się w automatyzacji i performance.
Gdy odkryłem, że testerzy z chęcią korzystają z materiałów w których dzielę się wiedzą, zrozumiałem, że jest to idealne połączenie pasji do technologii i dostarczania wartości dla społeczności. Przejawem tego jest tworzona wspólnie z Krzyśkiem od 2017 roku strona jaktestowac.pl.
Oprócz pracy QA i latania po konferencjach czy meetupach lubię zrobić dobry trening na siłowni a resztę czasu spędzić z moją wspaniałą rodziną.

oraz

Krzysiek Kijas, Senior Software Quality Engineer:
Z testowaniem i dbaniem o jakość oprogramowania jestem już związany od prawie dekady. Dobre podwaliny techniczne i ugruntowanie wiedzy certyfikatami pozwalają mi swobodnie pływać w tym bezkresnym oceanie technologii.
Na co dzień zajmuje się różnego rodzaju testami, poczynając od manualnych, eksploracyjnych, aż po tworzenie frameworków i projektowanie ich architektury. Dodatkowo od wielu lat jestem zaangażowany w prowadzenie szkoleń dla QA oraz przygotowywanie warsztatów na Quality Excites. Ciągły głód wiedzy i silna potrzeba rozwoju spowodowały, iż razem z Przemkiem stworzyliśmy inicjatywę jaktestowac.pl, która była naturalnym krokiem w mojej ewolucji. Dzięki niej, mogę realizować i rozwijać swoje pasje związane z mentoringiem oraz pomocy innym w zdobywaniu wiedzy.

Do zobaczenia we wtorek 🗓 30.11 o 18:00 na naszym kanale YouTube‼