KRAQA

KraQA VII – Testy Bezpieczeństwa, cz. 2: “Atakowanie procesów”

Witajcie,

Nasze siódme spotkanie będzie się sporo różnić od poprzednich a to za sprawą zmiany miejsca, dnia tygodnia i nieco innej formuły spotkania. Spotykamy się 25 listopada (wtorek!) w Klubie RE na ul. św. Krzyża 4. Weźcie to pod uwagę przy planowaniu uczestnictwa.

Po raz drugi spotkamy się (jak pokazują ostatnie wydarzenia wyborcze) z bardzo aktualnym i ważkim tematem jakim są testy bezpieczeństwa. Prezentację i panel dyskusyjny “Przykłady błędów bezpieczeństwa w kilku krokach, czyli rzecz o atakowaniu procesów” poprowadzi Mateusz Olejarka z firmy Securing, który był już naszym gościem kilka miesięcy temu.

Temat zostanie omówiony na przykładach z testowania bezpieczeństwa procesów biznesowych wabplikacji. Przez proces rozumiemy jakąś operację złożoną z kilku kroków (np. zlecenie przelewu z potwierdzeniem). Będzie to o tyle ciekawe, że po prezentacji w panelu dysusyjnym publiczność zostanie poproszona o udział w ćwiczeniach z tego jak “popsuć” przedstawione procesy.

Bardzo liczymy na Waszą liczną obecność i aktywny udział w panelu dyskusyjnym. Celowo zawężamy spotkanie do jednej prezentacji aby był czas na poszerzoną dyskusję i możliwość przyniesienia własnych pytań do specjalisty.

Serdecznie zapraszamy!